Artimiausi renginiai

Europos imunologijos kongresas (7th European Congress of Immunology (ECI2024))

2024 m. rugsėjo 1-4 d. Dublinas, Airija




Daugiau informacijos: https://eci2024.org/

Tarptautinis imunologų kongresas IUIS 2025

 

19-asis Tarptautinis imunologų kongresas vyks Vienoje 2025 m. rugpjūčio 17-22 d. Daugiau informacijos: https://iuis2025.org/.

Austrijos alergologų ir imunologų draugijos kvietimą galite rasti čia:


 

Įvykę renginiai  

2024-05-21

Imunologijos mokykla - "50 imunologijos atspalvių"

 

50 SHADES OF IMMUNOLOGY ("50 imunologijos atspalvių") - tai Imunologijos mokykla, kurią organizavo Lenkijos Fundamentaliosios ir Klinikinės imunologijos draugija, kuri vyko 2024 m. gegužės 18-21 dienomis vaizdingame Balstogės mieste.

Šis renginys subūrė pirmaujančius specialistus ir imunologijos entuziastus ir buvo skirtas gilinti imunologijos žinias ir keistis patirtimi. 33 išskirtiniai imunologijos srities specialistai pasidalino naujausiais mokslo pasiekimais. Renginyje dalyvavo gausi LID narių grupę, o keli iš jų skaitė ir pranešimus.

 


2024-05-17

EFIS on Tour simpoziumas Vilniuje

Europos imunologų draugijų federacija (EFIS) ir LID 2024 m. gegužės 17 d. organizavo "EFIS on Tour" simpoziumą, kuris vyko LMA Mažojoje salėje. "EFIS on Tour" yra tradicinis EFIS organizuojamas renginys, kurio metu EFIS vadovybė susipažįsta su nacionalinių imunologų draugijų veikla, pateikia vertingų rekomendacijų. Tai buvo pirmasis EFIS vadovybės vizitas Lietuvoje.

Be EFIS tarybos ir LID atstovų, renginyje dalyvavo Latvijos ir Estijos imunologų draugijų atstovai, įvairiose Lietuvos institucijose dirbantys mokslininkai, studentai, doktorantai. Renginyje buvo pristatyta Lietuvos, Latvijos ir Estijos imunologų draugijų veikla, EFIS ir Europos Komisijos (EK) finansuojamos programos, apžvelgtos imunologijos mokslo naujovės. Apie Baltijos šalių imunologų draugijų veiklą papasakojo Aurelija Žvirblienė, Kai Kisand ir Natalja Kurjāne. Mokslinius pranešimus pristatė jaunosios LID narės Asta Lučiūnaitė, Agata Mlynska ir Ieva Adomaitė, EK atstovas Jonas Bunikis, EFIS tarybos nariai Bojan Polić, Winfried W.Pickl, Marieke van Ham ir Andreas Radbruch, rėmėjo BD Biosciences atstovas Morten Lobner. Po mokslinių pranešimų vyko neformali diskusija, kurioje aptarti Baltijos šalių imunologų draugijų pasiekimai, iššūkiai bei ateities planai.

Renginio organizatoriai dėkoja LMA administracijai, kuri suteikė salę ir visokeriopą pagalbą, pagrindinimą rėmėjui BD Biosciences už finansinę paramą, doktorantams Dainiui Gudui ir Kristinai Mašalaitei už savanoriavimą simpoziume ir visiems LID nariams, padėjusiems organizuoti šį svarbų tarptautinį renginį.

LID prezidentė Aurelija Žvirblienė

Renginio akimirkas rasite nuotraukų galerijoje.


2024-04-30

Tarptautinei imunologijos dienai skirta konferencija

Minint Tarptautinę imunologijos dieną, 2024 m. balandžio 29 dieną LMA Mažojoje salėje įvyko konferencija “Per gyvenimą su alergija: nuo vaikystės iki senatvės”, kurią organizavo LMA Alergologijos komisija ir LID. Imunologijos diena minima kasmet balandžio 29 d., o šios dienos tematiką pasiūlo Tarptautinė imunologų draugijų sąjunga (IUIS), kurios narė yra ir LID. Šių metų imunologijos dienos tema – imunitetas ir senėjimas, todėl konferencijoje buvo aptarti aktualūs imunologijos ir alergologijos klausimai, susiję su senėjimu. Sveikinimo žodį konferencijoje tarė LID prezidentė akad. Aurelija Žvirblienė ir LMA Alergologijos komisijos pirmininkė akad. Rūta Dubakienė. Akad. A.Žvirblienė papasakojo apie imuninės sistemos pokyčius skirtingo amžiaus tarpsniais – nuo kūdikystės iki senatvės, bei muninės sistemos senėjimo molekulinius mechanizmus, kurie lemia didesnę infekcinių ir autoimuninių ligų riziką vyresniame amžiuje, silpnesnį atsaką į vakcinas. Akad. R.Dubakienė apžvelgė alerginių ligų pobūdį bei specifinės imunoterapijos rekomendacijas skirtingo amžiaus pacientams. LID tarybos narė dr. Asta Miškinienė pateikė išsamią informaciją apie alergenus, šių molekulių šeimas, jų panašumus ir skirtumus. LID narė gyd. rezidentė Gabija Biliūtė pristatė savo ir kolegų atliktus tyrimus, kuriuose  buvo analizuotas Lietuvos gyventojų įsijautrinimas įvairiems alergenams. Šie tyrimai atskleidė, kad vaikų ir suaugusiųjų įsijautrinimo alergenams profiliai reikšmingai skiriasi. Po konferencijos vyko neformali diskusija.

Programa 04-29.pdf (616.44KB)
Programa 04-29.pdf (616.44KB)


2024-03-10

Vokietijos imunologų draugijos imunologijos pavasario mokykla. 2024 m. kovo 10-15 d., Etalis, Vokietija.

Vokietijos imunologų draugija (GERMAN SOCIETY FOR IMMUNOLOGY, DGFI) 19 metus iš eilės organizuoja pavasario imunologijos mokyklą. Tai mokymai specializuotomis imunologijos temomis, kurie tinka jauniesiems mokslininkams ir gydytojams, jau turintiems tvirtų imunologijos žinių.
Mokyklos organizacinis komitetas: Friederike Berberich-Siebelt (Viurcburgas), Hyun-Dong Chang (Berlynas), Christine Falk (Hanoveris), Bimba Hoyer (Kylis), Robert Jack (Greifsvaldas), Michael Lohoff (Marburgas), Fritz Melchers (Berlynas), Andreas Radbruch (Berlynas), Barbara Schraml (Miunchenas) ir Hendrik Schulze-Koops (Miunchenas).

Nuoroda į renginio tinklapį:
https://dgfi.org/akademie-fuer-immunologie/spring-school/

2024-02-08

Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) vyko konferencija „COVID-19 pandemijos pamokos: moksliniai ir praktiniai aspektai“ (programa). Daugiau informacijos rasite čia. Šioje konferencijoje pristatyti Lietuvoje vykdyti Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansuoti moksliniai projektai, tarp kurių ir LID narių atlikti bei pristatyti tyrimai.

2023-11-17

Latvijos imunologų draugijos organizuota „Baltijos imunologijos dienos“ konferencija vyko lapkričio 17 d., 10:00-17:00 Rygos Stradins universitete. Ši konferencija buvo puiki galimybė Baltijos šalių imunologams, tyrėjams ir profesionalams susiburti, pasidalinti žiniomis ir puoselėti bendradarbiavimą imunologijos srityje.

2023-10-18

KOMISIJOS POSĖDIS IR VADOVĖLIO „ALERGOLOGIJA IR KLINIKINĖ IMUNOLOGIJA“ SUTIKTUVĖS

2023 m. spalio 18 d. (trečiadienį) 15 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyko Alergologijos komisijos posėdis ir vadovėlio „Alergologija ir klinikinė imunologija“ sutiktuvės.

Renginio programa:

 

2023-10-13

KONFERENCIJA. Alerginių ir imuninių ligų ypatumai 2023

 Konferencija skirta gydytojams alergologams ir klinikiniams imunologams, vaikų alergologams, pulmonologams, vaikų pulmonologams, visų specialybių gydytojams, bendros praktikos slaugytojams.

VIETA: Vilniaus Universitetas, Aula Parva salė, Universiteto g. 3, Vilnius
ORGANIZATORIUS:
Lietuvos alergijos ir astmos asociacija
Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas
Lietuvos Sveikatos Mokslų universitetas
Daugiau informacijos:
https://www.laaa.eu/konferencija-alerginiu-ir-imuniniu-ligu-ypatumai-2023/

 

2023-09-12

Nuotolinis pietų seminaras: lyčių nelygybės problema mokslininkų imunologų bendruomenėje

EFIS lyčių ir įvairovės darbo grupės rugsėjo 12 d. (antradienį), 11 val. (CET) (12 val. Lietuvos laiku) organizuojamo internetinio pietų seminaro metu buvo nagrinėjama ilgalaikė lyčių nelygybės moksle problema, kuri yra itin svarbi imunologijos ateičiai. Buvo galima išgirsti EFIS prezidentės Federicos Sallusto ir išrinktojo prezidento Bojano Polićo interviu, kokia yra jų nuomonė ir pozicija šiais klausimais ir kaip EFIS imasi veiksmų.


 

2023-06-19

2023 m. birželio 14-16 dienomis vyko vasaros mokykla "ABC7: Autoimunity, B cell and Complement", kurią organizuoja EFIS, EIAS ir NCC. Vasaros mokykla vyko Taline, Estijoje.
Tai jau septintasis tarptautinis ABC susitikimas.
Dalyviai išgirdo išskirtinius žinomų mokslininkų pranešimus apie pažangiausius imuninės sistemos atradimus autoimuninių reakcijų, B ląstelių ir komplemento sistemos srityse, pradedant Burkhardo Becherio pagrindine paskaita. Jaunieji mokslininkai turėjo galimybę pristatyti savo darbus žodiniuose ir stendiniuose pranešimuose, dalyvavo karjeros ugdymo dirbtuvėse.
Daugiau informacijos ABC7 svetainėje.

2023-06-13  

Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyko Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus visuotinis susirinkimas-konferencija „Aktualūs imunologijos klausimaiׅ“. Džiugu pranešti, kad šioje konferencijoje dalyvo ir ilgametis Lietuvos imunologų draugijos garbės narys ir Lietuvos mokslų akademijos užsienio narys profesorius Hansas Hartmutas Peteris (Hans Hartmut Peter). Jis pristatė pranešimą "Imunoglobulino G4 sąlygotos autoimuninės ligos".

Renginio programą galite peržiūrėti čia:

https://www.lma.lt/uploads/news/id1970/2023-06-13%20kvietimas%20LT.pdf

 


Profesorius H. H. Peteris jau daug metų palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos imunologais. Jis ne kartą lankėsi Vilniaus ir Kauno universitetinėse klinikose, teikė konsultacijas. Jo vadovaujamoje klinikoje Freiburge nuolat tobulinosi Lietuvos imunologai, kai kurie iš jų parengė ir apgynė disertacijas Vokietijoje. Jo dėka jauniesiems Lietuvos imunologams pavyko užmegzti mokslinius ryšius su žymiausiais Vokietijos imunologijos centrais. Prof. H.H.Peterio ir prof. V.A.Tamošiūno iniciatyva 1992-1997 m. Lietuvoje organizuotos 4 tarptautinės imunologijos vasaros mokyklos. Kiekvienoje iš jų dalyvavo 12–15 Vokietijos profesorių. 1998–2002 m. jis buvo Jungtinės vokiečių imunologų draugijos prezidentas ir Lietuvos imunologų draugijos narys (nuo 1995 m.), Lietuvos mokslų akademijos užsienio narys nuo 1999 m., nuo 2005 m – LID garbės narys.

Prof. H. H. Peteris ir prof. V. A. Tamošiūnas

Daugiau informacijos nuorodoje:

https://www.lma.lt/uploads/Uzsienio_nariai_eng/Peter_Eng.pdf

2023-05-25

2023 m.gegužės 23-25 d. vyko tarptautinė Jędrzej Sniadecki memorialinė konferencija "Frontiers in Molecular Life Sciences". Konferenciją organizavo jungtinis Lietuvos Biochemikų Draugijos ir Lenkijos Biochemikų Draugijos komitetas. Konferencijos šeimininkas - Vilniaus universitetas.
konferencijos atgarsiai:
https://naujienos.vu.lt/prof-a-zvirbliene-a-sniadeckio-pamokos-apie-gamtos-desniu-universaluma-islieka-labai-aktualios/

2023-05-23

Europos imunologų draugijų federacijos Lyčių lygybės ir įvairovės darbo grupė (EFIS Gender and Diversity Task Force) kvietė į apdovanojimus pelniusio filmo „Įsivaizduokite mokslininkę“ peržiūrą 2023 m. gegužės 23 d., 18:00 val.

Įsivaizduokite mokslininkę (Picture A Scientist) – 2020 m. sukurtas dokumentinis filmas, pabrėžiantis lyčių nelygybę moksle. Filme pasakojamos kelių žinomų tyrinėtojų moterų istorijos ir atskleidžiamos kliūtys, su kuriomis jos susidūrė, įskaitant diskriminacijos ir priekabiavimo atvejus.


2023-05-22

VĖŽIO IMUNOTERAPIJOS IR IMUNOMONITORINGO SEPTINTOJI TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA CITIM-2023 vyko Vilniuje, 2023 m. balandžio 24-27 dienomis.
Pagrindiniai konferencijos organizatoriai – Nacionalinis vėžio institutas ir Lietuvos imunologų draugija.
CITIM 2022 VILNIUS konferencijoje dalyvavo žinomiausi vėžio imunologijos srities mokslininkai, priešvėžinę imunoterapiją bei vėžio imunomonitoringą taikantys gydytojai  ir ekspertai. Pranešėjai šiai konferencijai kviesti iš JAV, Vokietijos, Izraelio, Prancūzijos, Ispanijos, JK ir kitų pasaulio šalių. Konferencijoje dalyvavo ir šalies – konferencijos organizatorės, t.y. Lietuvos - pranešėjai. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas vėžio imuninės mikroaplinkos reguliavimo mechanizmams, vėžio imunoterapijos ir imunomonitoringo tyrimų rezultatams, naujoms koncepcijoms, požiūriams bei perspektyvoms. 
Išsamią informaciją apie konferenciją galite rasti konferencijos interneto svetainėje adresu http://www.CancerITIM.org ir žemiau esančiame dokumente Kvietimas-CITIM2023, kuriame pateikiama informacija skirta Lietuvos dalyviams.

Visą programą Lietuviškai galite peržiūrėti čia:

CITIM-2023 programa LT
Informaciją parengė CITIM organizacinis komitetas
CITIM 2023 programa LT.pdf (498.42KB)
CITIM-2023 programa LT
Informaciją parengė CITIM organizacinis komitetas
CITIM 2023 programa LT.pdf (498.42KB)