Artimiausi renginiai

Imunologijos mokykla - "50 imunologijos atspalvių"

50 SHADES OF IMMUNOLOGY ("50 imunologijos atspalvių") - tai Imunologijos mokykla, kurią organizuoja Lenkijos Fundamentaliosios ir Klinikinės imunologijos draugija, kuri vyks 2024 m. gegužės 18-21 dienomis vaizdingame Balstogės mieste.

 

Šis renginys suburs pirmaujančius specialistus ir imunologijos entuziastus ir yra skirtas gilinti imunologijos žinias ir keistis patirtimi. 33 išskirtiniai imunologijos srities specialistai dalinsis naujausiais mokslo pasiekimais.
Dalyvių skaičius ribotas – tik 50, tai užtikrins intensyvią sąveiką ir galimybę tiesioginiam dialogui su ekspertais. Plati programa, kuri truks 4 dienas, planuojami 9 unikalūs teminiai užsiėmimai.

Esate šiltai kviečiami! 

Daugiau informacijos:

https://www.immunoschool.ptidik.com/

Renginio programa:

https://www.immunoschool.ptidik.com/projectsVokietijos imunologų draugija kviečia į imunologijos pavasario mokyklą

2024 m. kovo 10-15 d., Etalis, Vokietija

Vokietijos imunologų draugija (GERMAN SOCIETY FOR IMMUNOLOGY, DGFI) 19 metus iš eilės organizuoja pavasario imunologijos mokyklą. Tai mokymai specializuotomis imunologijos temomis, kurie tinka jauniesiems mokslininkams ir gydytojams, jau turintiems tvirtų imunologijos žinių. 

Mokyklos organizacinis komitetas: Friederike Berberich-Siebelt (Viurcburgas), Hyun-Dong Chang (Berlynas), Christine Falk (Hanoveris), Bimba Hoyer (Kylis), Robert Jack (Greifsvaldas), Michael Lohoff (Marburgas), Fritz Melchers (Berlynas), Andreas Radbruch (Berlynas), Barbara Schraml (Miunchenas) ir Hendrik Schulze-Koops (Miunchenas).

DGFI ir IUIS įsteigė 2 stipendijas, kurios padengia kelionės ir registracijos mokesčio išlaidas. Daugiau informacijos žemiau:

Nuoroda į renginio tinklapį:

https://dgfi.org/akademie-fuer-immunologie/spring-school/

Europos imunologijos kongresas (7th European Congress of Immunology (ECI2024))

2024 m. rugsėjo 1-4 d. Dublinas, Airija
Daugiau informacijos: https://eci2024.org/

Įvykę renginiai  

2024-02-08

Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) vyko konferencija „COVID-19 pandemijos pamokos: moksliniai ir praktiniai aspektai“ (programa). Daugiau informacijos rasite čia. Šioje konferencijoje pristatyti Lietuvoje vykdyti Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansuoti moksliniai projektai, tarp kurių ir LID narių atlikti bei pristatyti tyrimai.

2023-11-17

Latvijos imunologų draugijos organizuota „Baltijos imunologijos dienos“ konferencija vyko lapkričio 17 d., 10:00-17:00 Rygos Stradins universitete. Ši konferencija buvo puiki galimybė Baltijos šalių imunologams, tyrėjams ir profesionalams susiburti, pasidalinti žiniomis ir puoselėti bendradarbiavimą imunologijos srityje.

2023-10-18

KOMISIJOS POSĖDIS IR VADOVĖLIO „ALERGOLOGIJA IR KLINIKINĖ IMUNOLOGIJA“ SUTIKTUVĖS
2023 m. spalio 18 d. (trečiadienį) 15 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyko Alergologijos komisijos posėdis ir vadovėlio „Alergologija ir klinikinė imunologija“ sutiktuvės.
Renginio programa:

2023-10-13

KONFERENCIJA. Alerginių ir imuninių ligų ypatumai 2023
 Konferencija skirta gydytojams alergologams ir klinikiniams imunologams, vaikų alergologams, pulmonologams, vaikų pulmonologams, visų specialybių gydytojams, bendros praktikos slaugytojams.
VIETA: Vilniaus Universitetas, Aula Parva salė, Universiteto g. 3, Vilnius
ORGANIZATORIUS:
Lietuvos alergijos ir astmos asociacija
Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas
Lietuvos Sveikatos Mokslų universitetas
Daugiau informacijos:
https://www.laaa.eu/konferencija-alerginiu-ir-imuniniu-ligu-ypatumai-2023/

2023-09-12

Nuotolinis pietų seminaras: lyčių nelygybės problema mokslininkų imunologų bendruomenėje
EFIS lyčių ir įvairovės darbo grupės rugsėjo 12 d. (antradienį), 11 val. (CET) (12 val. Lietuvos laiku) organizuojamo internetinio pietų seminaro metu buvo nagrinėjama ilgalaikė lyčių nelygybės moksle problema, kuri yra itin svarbi imunologijos ateičiai. Buvo galima išgirsti EFIS prezidentės Federicos Sallusto ir išrinktojo prezidento Bojano Polićo interviu, kokia yra jų nuomonė ir pozicija šiais klausimais ir kaip EFIS imasi veiksmų.


2023-06-19

2023 m. birželio 14-16 dienomis vyko vasaros mokykla "ABC7: Autoimunity, B cell and Complement", kurią organizuoja EFIS, EIAS ir NCC. Vasaros mokykla vyko Taline, Estijoje.
Tai jau septintasis tarptautinis ABC susitikimas.
Dalyviai išgirdo išskirtinius žinomų mokslininkų pranešimus apie pažangiausius imuninės sistemos atradimus autoimuninių reakcijų, B ląstelių ir komplemento sistemos srityse, pradedant Burkhardo Becherio pagrindine paskaita. Jaunieji mokslininkai turėjo galimybę pristatyti savo darbus žodiniuose ir stendiniuose pranešimuose, dalyvavo karjeros ugdymo dirbtuvėse.
Daugiau informacijos ABC7 svetainėje.

2023-06-13  

Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyko Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus visuotinis susirinkimas-konferencija „Aktualūs imunologijos klausimaiׅ“. Džiugu pranešti, kad šioje konferencijoje dalyvo ir ilgametis Lietuvos imunologų draugijos garbės narys ir Lietuvos mokslų akademijos užsienio narys profesorius Hansas Hartmutas Peteris (Hans Hartmut Peter). Jis pristatė pranešimą "Imunoglobulino G4 sąlygotos autoimuninės ligos".

Renginio programą galite peržiūrėti čia:

https://www.lma.lt/uploads/news/id1970/2023-06-13%20kvietimas%20LT.pdf

 


Profesorius H. H. Peteris jau daug metų palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos imunologais. Jis ne kartą lankėsi Vilniaus ir Kauno universitetinėse klinikose, teikė konsultacijas. Jo vadovaujamoje klinikoje Freiburge nuolat tobulinosi Lietuvos imunologai, kai kurie iš jų parengė ir apgynė disertacijas Vokietijoje. Jo dėka jauniesiems Lietuvos imunologams pavyko užmegzti mokslinius ryšius su žymiausiais Vokietijos imunologijos centrais. Prof. H.H.Peterio ir prof. V.A.Tamošiūno iniciatyva 1992-1997 m. Lietuvoje organizuotos 4 tarptautinės imunologijos vasaros mokyklos. Kiekvienoje iš jų dalyvavo 12–15 Vokietijos profesorių. 1998–2002 m. jis buvo Jungtinės vokiečių imunologų draugijos prezidentas ir Lietuvos imunologų draugijos narys (nuo 1995 m.), Lietuvos mokslų akademijos užsienio narys nuo 1999 m., nuo 2005 m – LID garbės narys.

Prof. H. H. Peteris ir prof. V. A. Tamošiūnas

Daugiau informacijos nuorodoje:

https://www.lma.lt/uploads/Uzsienio_nariai_eng/Peter_Eng.pdf

2023-05-25

2023 m.gegužės 23-25 d. vyko tarptautinė Jędrzej Sniadecki memorialinė konferencija "Frontiers in Molecular Life Sciences". Konferenciją organizavo jungtinis Lietuvos Biochemikų Draugijos ir Lenkijos Biochemikų Draugijos komitetas. Konferencijos šeimininkas - Vilniaus universitetas.
konferencijos atgarsiai:
https://naujienos.vu.lt/prof-a-zvirbliene-a-sniadeckio-pamokos-apie-gamtos-desniu-universaluma-islieka-labai-aktualios/

2023-05-23

Europos imunologų draugijų federacijos Lyčių lygybės ir įvairovės darbo grupė (EFIS Gender and Diversity Task Force) kvietė į apdovanojimus pelniusio filmo „Įsivaizduokite mokslininkę“ peržiūrą 2023 m. gegužės 23 d., 18:00 val.

Įsivaizduokite mokslininkę (Picture A Scientist) – 2020 m. sukurtas dokumentinis filmas, pabrėžiantis lyčių nelygybę moksle. Filme pasakojamos kelių žinomų tyrinėtojų moterų istorijos ir atskleidžiamos kliūtys, su kuriomis jos susidūrė, įskaitant diskriminacijos ir priekabiavimo atvejus.


2023-05-22

VĖŽIO IMUNOTERAPIJOS IR IMUNOMONITORINGO SEPTINTOJI TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA CITIM-2023 vyko Vilniuje, 2023 m. balandžio 24-27 dienomis.
Pagrindiniai konferencijos organizatoriai – Nacionalinis vėžio institutas ir Lietuvos imunologų draugija.
CITIM 2022 VILNIUS konferencijoje dalyvavo žinomiausi vėžio imunologijos srities mokslininkai, priešvėžinę imunoterapiją bei vėžio imunomonitoringą taikantys gydytojai  ir ekspertai. Pranešėjai šiai konferencijai kviesti iš JAV, Vokietijos, Izraelio, Prancūzijos, Ispanijos, JK ir kitų pasaulio šalių. Konferencijoje dalyvavo ir šalies – konferencijos organizatorės, t.y. Lietuvos - pranešėjai. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas vėžio imuninės mikroaplinkos reguliavimo mechanizmams, vėžio imunoterapijos ir imunomonitoringo tyrimų rezultatams, naujoms koncepcijoms, požiūriams bei perspektyvoms. 
Išsamią informaciją apie konferenciją galite rasti konferencijos interneto svetainėje adresu http://www.CancerITIM.org ir žemiau esančiame dokumente Kvietimas-CITIM2023, kuriame pateikiama informacija skirta Lietuvos dalyviams.

Visą programą Lietuviškai galite peržiūrėti čia:

CITIM-2023 programa LT
Informaciją parengė CITIM organizacinis komitetas
CITIM 2023 programa LT.pdf (498.42KB)
CITIM-2023 programa LT
Informaciją parengė CITIM organizacinis komitetas
CITIM 2023 programa LT.pdf (498.42KB)


2022-12-09

Dr. Melanie Conrad VU Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius) R102 aud. skaitė paskaitą „Pregnancy, antibiotics and offspring asthma: Early-life gut dysbiosis is associated with immune hyperreactivity along the gut”.  Daugiau apie lektorę: https://www.conradlab.net/


2022-12-01 

LID ataskaitinė-rinkiminė konferencija

2022-12-01 LID ataskaitinės-rinkiminės konferencijos programa
LID konferencijos programa.docx (13.96KB)
2022-12-01 LID ataskaitinės-rinkiminės konferencijos programa
LID konferencijos programa.docx (13.96KB)


2022-04-29 

XVII KONFERENCIJA SKIRTA PASAULINEI IMUNOLOGIJOS DIENAI PAMINĖTI: VAKCINŲ AKTUALIJOS


XVII konferencija
Programa ir anotacija
2022-04-29 XVII KONFERENCIJA SKIRTA PASAULINEI IMUNOLOGIJOS DIENAI.pdf (379.17KB)
XVII konferencija
Programa ir anotacija
2022-04-29 XVII KONFERENCIJA SKIRTA PASAULINEI IMUNOLOGIJOS DIENAI.pdf (379.17KB)