LIETUVOS IMUNOLOGŲ DRAUGIJA
 


LIETUVOS IMUNOLOGŲ DRAUGIJA (LID)
VALSTYBINIS MOKSLINIŲ TYRIMŲ INSTITUTAS INOVATYVIOS MEDICINOS CENTRAS
XVII KONFERENCIJA SKIRTA PASAULINEI  IMUNOLOGIJOS DIENAI PAMINĖTI
VAKCINŲ AKTUALIJOS
JIMC, Konferencijų salė, Santariškių g. 5, Vilnius
2022 m. balandžio 29 d.,


PROGRAMA

13.00 – 13.05 Konferencijos atidarymas. LID prezidentė dr. (HP) Audronė Eidukaitė, IMC.

13.05 – 13.25 Pandemijos poveikis planinei vaikų vakcinacijai. Dr. Daiva Razmuvienė, NVSC.

13.25 – 13.45 Vakcinacija nuo COVID-19: dabartinė situacija ir perspektyvos. Prof. Aurelija Žvirblienė, VU GMC.

13.45 – 14.05 Naujų SARS-CoV-2 variantų paplitimas Lietuvoje ir pasaulyje. Daniel Naumovas, VULSK.

14.05 – 14.25 Virusinių antigenų poveikis imuninėms ląstelėms. Asta Lučiūnaitė, VU GMC.

14.25 – 15.00 Diskusija apie planinę vaikų vakcinaciją, COVID-19 vakcinas ir kitas aktualijas.Anotacija

Balandžio 29 d. minima pasaulinė Imunologijos diena, kuria siekiama populiarinti imunologijos mokslą ir skleisti imunologijos žinias plačiajai visuomenei. Lietuvos imunologų draugija kasmet pažymi šią dieną, skirdama ją aktualioms medicinos problemoms. Šiais metais Lietuvos imunologų renginys bus skirtas vakcinoms.
Imunologijos mokslo svarba ypač atsiskleidė COVID-19 pandemijos metu. Per rekordiškai trumpą laiką buvo sukurtos ir užregistruotos naujos kartos vakcinos nuo COVID-19, jomis paskiepyta milijardai žmonių visame pasaulyje. Visuomenėje netyla diskusijos apie imuniteto trukmę po vakcinacijos arba persirgus COVID-19, apie antikūnų svarbą apsaugant nuo infekcijos, apie naujų viruso variantų atsiradimą ir jų atsparumą vakcinų sukeltam imunitetui. Visuomenei taip pat rūpi ateities prognozės. Kada pandemija pereis į endeminę fazę ir kaip toliau gyvensime su SARS-CoV-2 virusu? Kurlink gali vykti jo evoliucija, ar tikėtinas pavojingesnių viruso variantų atsiradimas ir kaip nuo jų apsaugos vakcinos? Medikams kelia susirūpinimą pandemijos poveikis vaikų planinei vakcinacijai ir su tuo susijusi kitų infekcinių ligų protrūkių rizika.
Šie ir kiti klausimai bus aptariami mokslinėje konferencijoje „Vakcinacijos aktualijos“, kurią organizuoja Lietuvos Imunologų draugija ir VMTI Inovatyvios medicinos centras. Konferencija skiriama ne tik gydytojams ir kitiems specialistams, bet ir plačiajai visuomenei. Pranešimus konferencijoje skaitys epidemiologė dr. D.Razmuvienė, imunologė prof. A.Žvirblienė, Biobanko vadovas D.Naumovas, VU mokslininkė A.Lučiūnaitė.  Po pranešimų vyks diskusija apie planinę vaikų vakcinaciją, COVID-19 vakcinas ir kitas aktualijas, kurioje dalyvaus vaikų infektologai prof. V.Usonis, doc. I.Ivaškevičienė ir kiti specialistai.

Konferencijos vieta ir laikas: Inovatyvios medicinos centras (Santariškių g. 5, Vilnius), 2022 m. balandžio 29 d. (penktadienį) 13 val.


Konferencija skirta sveikatos priežiūros specialistams, mokslininkams ir plačiajai visuomenei.
Profesinio tobulinimo pažymėjimai nebus išduodami.
Registracija vietoje.


LID prezidentė Audronė Eidukaitė
E-mail: audrone.eidukaite@santa.lt