2023-05-18
Keturias dienas Vilniuje diskutavo imunologai iš viso pasaulio: įvyko tradicinė CITIM konferencija
Paskutinėmis balandžio mėnesio dienomis Vilniuje įvyko septintoji keturių dienų trukmės tarptautinė konferencija „Vėžio imunoterapija ir imunomonitoringas CITIM-2023 Vilnius“ (CITIM – Cancer Immunotherapy and Immunomonitoring). Konferenciją bendromis pajėgomis organizavo Nacionalinis vėžio institutas ir Lietuvos imunologų draugija. Vėžio imunologijos mokslo pasiekimais, aktualijomis, naujų technologijų pritaikymo klinikoje galimybėmis dalijosi žymūs imunologijos autoritetai iš Los Angeles, Pitsburgo, Sietlo, Ričmondo (JAV), Santjago (Čilė), Heidelbergo, Eseno, Manheimo, Tubingeno (Vokietija), Londono, Prahos, Milano (Italija), Tel Avivo, Jeruzalės, Beer-Ševa (Izraelis), Stokholmo (Švedija) dalyviai, atvyko ir gausi delegacija iš Ukrainos Kijevo ir Rivno.
„Kas dveji metai CITIM konferencija rengiama vis kitoje Europos valstybėje. Mes rengėjų estafetę perėmėme iš Sakartvelo. Jaučiame atsakomybę, bet kartu ir Lietuvos imunologų darbų įvertinimą, kadangi CITIM savo vėliavas kelia tose šalyse, kur yra vėžio imunologijos mokslo potencialas, – pasakė Nacionalinio organizacinio komiteto vadovė prof. Vita Pašukonienė. - Dėl pandemijos ir prasidėjusio karo Ukrainoje pasiruošimas CITIM-Vilnius konferencijai užtruko net ketverius metus. Per dvigubai ilgesnį nei paprastai laiką susikaupė daug neišdiskutuotų temų, nepasidalintų rezultatų, todėl teko nelengva užduotis ne vieną kartą perdėlioti programą, kviestinių lektorių bei sponsorių sąrašus, kad šis tradicinis Europos renginys, į kurį suvažiuoja specialistai iš visų pasaulio šalių, įvyktų sėkmingai ir pasiektų sau iškeltus uždavinius“.
Konferenciją šiltai pasveikino VU medicinos fakulteto Mokslo ir inovacijų prodekanas dr. Karolis Ažukaitis, Vilniaus miesto vardu - išrinktasis Vilniaus Tarybos narys Aurimas Navys, palyginęs vėžį su okupantu, o konferencijos dalyvių pristatomas imunoterapijos technologijas – su naujausiomis karybos technologijomis.
Keturias dienas CITIM-2023 Vilnius konferencijoje diskutavo 150 dalyvių, buvo išklausyti 46 lektorių pranešimai, pristatyti 34 stendiniai pranešimai, iš kurių buvo atrinkti 8 geriausi jaunųjų mokslininkų sesijai. Džiugu, kad tarp jų buvo ir NVI Imunologijos laboratorijos doktorantės jaunesniosios mokslo darbuotojos Emilijos Paberalės pranešimas.
Vilniaus Tarybos narys Aurimas Navys.
Lietuvą reprezentavo 5 žodiniai pranešimai, kurių keturi buvo parengti Nacionaliniame vėžio institute. Savo darbų rezultatus puikiais pranešimais pristatė dr.Jan Krasko, dr.Agata Mlynska, dr.Marius Strioga. Bendro Lietuvos-Ukrainos projekto pirmuosius rezultatus pateikė dėl karo Ukrainoje savo tyrimus į NVI perkėlusi mokslininkė iš Kyivo dr.Olga Karaman. Stendinius pranešimus pristatė Molekulinės onkologijos ir Imunologijos laboratorijos.
NVI Imunologijos laboratorijos dokt. Emilija Paberalė.
NVI Imunologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja Dr. Agata Mlynska.
Ukrainos delegacijos dalyvavimas konferencijoje turėjo ir stiprią idėjinę prasmę. Suvienytomis Tarptautinio ir Nacionalinio organizacinio komiteto pastangomis Ukrainos delegacijai buvo kompensuotos visos dalyvavimo išlaidos, o, palaikant solidarumą su savo nepriklausomybę ginančia šalimi, nutarta, kad kitas CITIM susitikimas po dvejų metų turi vykti Lvivo mieste, Ukrainoje. „Tesaugo šis Lietuvos tautodailininkų sukurtas angelas Jūsų šalį. Sunku tikėtis, kad jis padės suorganizuoti CITIM konferenciją, tačiau tai bus užstatas, kad mes visi Jums TAI padaryti padėsime“ – užbaigiant konferenciją pasakė prof.V.Pašukonienė, įteikdama Ukrainos delegacijos vadovui dr. Rostyslavui Bilyy medinį stilizuotą Lietuvos tautodailininkų sukurtą angelą.
Iš kairės: Tarptautinio organizacinio komiteto vice-pirmininkas Viktor Umansky PhD (German Cancer Research Center, Heidelberg), tarptautinio organizacinio komiteto pirmininkas Michael R. Shurin, MD, PhD (University of Pittsburgh, USA), Lietuvos Nacionalinio komiteto pirmininkė Vita Pašukonienė, PhD (Nacionalinis vėžio institutas, Vilnius, Lietuva), Ukrainos Nacionalinio organizacinio komiteto pirmininkas Rostyslav Billy, PhD (Institute of Cell Biology, National Academy of Sciences of Ukraine, Lviv), tarptautinio organizacinio komiteto narys Andy Hurwitz, PhD (Biotechnology company "Repertoire Immune Medicines", Cambridge, USA)
Konferencijos reikšmę vėžio imunologijos mokslo plėtrai Lietuvoje kol kas sunku pakankamai objektyviai įvertinti. Visi dalyviai išsiskirstė po pasaulį atradę nuostabų Vilnių, atradę mažytę Lietuvą ir Nacionalinį vėžio institutą, kuriame vykdomi tyrimai žengia koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis. Puikiai konferenciją suorganizavęs Nacionalinis organizacinis komitetas, vadovaujamas prof.V.Pašukonienės, užsitarnavo šilčiausius komplimentus ir padėkas iš konferencijos svečių, užmegzta daugybė mokslinių kontaktų, pradėtos įgyvendinti naujos priešvėžinių imunoterapijos produktų kūrimo technologijos, kurios netolimoje ateityje atneš apčiuopiamą naudą ir onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams.
Kitas konferencijos akimirkas galite peržiūrėti galerijoje.
2023-04-29
Sveikiname su tarptautine imunologijos diena!
https://www.youtube.com/watch?v=FSRYU7ZMG_Q&ab_channel=DayofImmunology
2023-04-25
2023 m. Imunologijos dienos tema:
"IMUNOLOGIJA KALBASI SU VISUOMENĖS SVEIKATA"
Tarptautinė imunologijos diena #DayofImmunology (DoI, The International Day of Immunology) švenčiama kiekvieną balandžio 29 d., siekiant ištraukti imunologiją iš laboratorijų ir pristatyti ją plačiajai visuomenei. Tarptautinė imunologų draugijų sąjunga (IUIS), Europos imunologų draugijų federacija (EFIS) ir jaunoji EFIS (yEFIS) trečius metus iš eilės organizuoja socialinių tinklų ir žiniasklaidos kompaniją - #ThankYouImmunology, kurios metu buvo sukurti trumpi vaizdo įrašai, skirti imunologijai. Projekto tikslas – pasidžiaugti didžiuliais imunologų pasiekimais visame pasaulyje. Lietuvos imunologų draugija, kartu su 13 kitų Europos šalių imunologų draugijomis prisidėjo prie šios akcijos, atsakydami į visuomenei aktualius klausimus apie imunitetą ir imunologiją. Visi vaizdo įrašai bus talpinami projekto internetiniame tinklapyje Youtube kanale:
2023-04-25
IMUNOLOGIJOS DIENA 2023
Balandžio 29 d.
Švęskime tarptautinę imunologijos dieną kartu su viso pasaulio imunologų bendruomene! Europos imunologų draugijų federacija (EFIS) ir Tarptautinė imunologų draugijų sąjunga (IUIS) kviečia prisijungti prie nuotolinių Imunologijos dienos renginių.
Visa informacija ir registracija pateikta nuorodoje:
https://iuis.org/events/2023-international-day-of-immunology/
2023-04-24
Primename!
Balandžio 24-27 d. Viešbučio „Crowne Plaza“ konferencijų salėse, Vilniuje, M. K. Čiurlionio g. 84, vyks 7-oji Vėžio imunoterapijos ir imunomonitoringo konferencija (CITIM-2023).
Į konferenciją jus kviečia NVI Imunologijos laboratorijos vedėja dr. Vita Pašukonienė.
Registraciją ir konferencijos programą rasite čia 👇
https://www.nvi.lt/.../7-OJI-VEZIO-IMUNOTERAPIJOS-IR.../
2023-03-29
Kviečiame savo parama prisidėti prie Lietuvos imunologų draugijos veiklos
Gyventojai deklaruodami pajamas kiekvienais metais gali skirti paramai dalį sumokėto pajamų mokesčio nuo jų gaunamo darbo užmokesčio, dividendų, individualios veiklos pajamų ar pelningai parduoto turto. Mokesčio dalį paramai galima skirti iki gegužės 2 d. Prašymas skirti paramą bus įvykdytas tik teisingai ir laiku pateikus pajamų mokesčio deklaraciją.
Pildydami paramos skyrimo formą, užpildykite visus būtinus laukelius:
Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 190735292
Pavadinimas: Lietuvos Imunologų Draugija
Mokesčio dalies dydis – įrašykite savo pasirinktą skiriamą procentą (daugiausiai – 1,2%)
Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio – įrašykite iki kada skiriate paramą, galima skirti 5 metams.
Kaip skirti 1,2 % GPM?
Skirti 1,2% GPM Lietuvos imunologų draugijai galite per tinklalapį https://deklaravimas.vmi.lt/, naudojant internetinės bankininkystės prisijungimus.
Detalesnė informacija kaip skirti dalį GPM paramai vedliu pateikta video formatu Youtube tinklapyje arba dokumente žemiau:
2023-02-15
Gerbiamieji Lietuvos imunologų draugijos nariai,
pranešame, kad 2023 m. kovo 15 d. vyks visuotinis LID narių susirinkimas. Susirinkimas bus organizuojamas elektroniniu paštu, siekiant suteikti galimybę dalyvauti kuo didesniam narių skaičiui. Kviečiame kuo aktyviau sudalyvauti susirinkime, nes vyks balsavimas dėl naujos įstatų redakcijos. Įstatų keitimas yra būtinas, nes keičiama LID buveinė. Taip pat atnaujinome tuos įstatų punktus, kurie nebeatitiko realybės arba buvo patikslinta jų formuluotė. Atnaujintų įstatų tekstas buvo apsvarstytas ir patvirtintas LID Taryboje.
Pilną atnaujintų įstatų tekstą galite atsisiųsti ir peržiūrėti žemiau:
Visuotinio susirinkimo dieną (kovo 15 d.) visi LID nariai gaus elektroninį laišką apie visuotinio susirinkimo pradžią ir nuo laiško gavimo momento turės 24 valandas pateikti savo atsakymą. Jūsų atsakymas į laišką bus patvirtinimas, kad dalyvaujate susirinkime - visuotinis draugijos narių susirinkimas laikomas teisėtu ir gali priimti sprendimus, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė draugijos narių.
Gavus elektroninį laišką kovo 15 d., prašome parašyti, ar pritariate/nepritariate/susilaikote įstatų pakeitimui. Draugijos įstatai bus pakeisti jei tam pritars ne mažiau kaip du trečdaliai susirinkime dalyvavusių draugijos narių.
Jeigu kyla neaiškumų, galite rašyti info@imunologai.lt
Laukiame visų narių dalyvavimo!
2023-01-06
2023 m. sausio 4 d. naujoji LID prezidentė prof. Aurelija Žvirbienė ir išrinkta taryba oficialiai pradėjo 5 metų kadenciją!
2022-12-19
2022 metais LID aktyviai dalyvavo tarptautinių imunologų organizacijų veikloje. Daugiau informacijos rasite čia:
Kviečiame susipažinti su LID 2017 – 2022 m. veiklos ataskaita:
2022-12-14
Nuo šiol su LID susisiekti daug paprasčiau! Mūsų naujasis el. paštas - info@imunologai.lt
2022-12-01
Įvyko LID ataskaitinė-rinkiminė konferencija (konferencijos programa).
Išrinkta nauja LID taryba:
Aurelija Žvirblienė, VU GMC (LID prezidentė),
Vita Pašukonienė, NVI (LID tarybos pirmininkė),
Išrinkta nauja LID revizijos komisija:
Almantas Šiaurys,
Vytautas Kašėta,
Ingrida Pumputienė.